Choď na obsah Choď na menu
 


vitamin_b17.jpgV Mexiku je vitamín B-17 v metabolickej liečbe aplikovaný cez intravenózne injekcie počas  21 dní (fáza I) liečby a potom orálne (fáza II). Niektoré firmy predávajú injekčnú formu v  3 gramových ampulkách. Môžu taktiež  dodať zákazníkovi striekačky ak je to legálne v danej oblasti. Je 10 ampluliek v jednej krabičke.

 Liečba rakoviny pomocou vitamínu B17

 
 
V priebehu roku 1950 po niekoľkých rokoch výskumu, oddaný biochemik Dr. Ernest T. Krebs,
ml., izoloval nový vitamin, ktorý označil číslom B-17 a pomenoval 'Laetrile'. Ako roky plynuly, tisíce ľudí začalo byť presvedčených, že Krebs konečne objavil úplnú kontrolu nad všetkými rakovinami a toto presvedčenie dnes zdieľa oveľa viac ľudí. V roku 1950 Ernest Krebs mohol mať len malú predstavu o tom do akého osieho hniezda ide pichnúť. Farmaceutické nadnárodné spoločnosti pretože nemohli patentovať alebo si nárokovať výhradné právo na tento vitamín spustili propagačný útok nevídanej krutosti proti B-17, napriek faktu, že konkrétne dôkazy jeho účinku zvládnutia všetkých foriem rakoviny nás obklopujú v drvivom množstve. Prečo ortodoxná medicína spustila vojnu proti bezliekovemu prístupu? G. Edward Griffin, autor knihy Svet bez rakoviny tvrdí, že odpoveď nenájdeme vo vede, ale v politike a je založená na skrytých ekonomických a mocenských záujmoch tých, ktorí dominujú zdravotníckym inštitúciám.
Každoročne tisícky Američanov odchádzajú do Mexika, aby podstúpili terapiu vitamínom B-17 (Laetrile). Robia to, pretože to bolo obmedzené/zastavené v USA. Väčšine týchto pacientov bolo povedané, že ich rakovina je v konečnom štádiu a zostáva im len niekoľko mesiacov života. Napriek tomu, neuveriteľné percento z nich sa zotavilo a vedie normálny život. Avšak FDA, AMA, American Cancer Society, a centrá výskumu rakoviny naďalej prehlasujú, že Laetrile je podvod a šarlatánstvo. O zotavených pacientoch hovoria, že ich choroba spontánne ustúpila, alebo že vôbec nemali rakovinu. Ak akýkoľvek z týchto pacientov po Laetrile zomrie, hovorcovia ortodoxnej medicíny rýchlo vyhlasujú: "Vidíte? Laetrile nefunguje!" Aj keď státisíce pacientov zomrie každoročne po operácii, ožarovaní, alebo chemoterapii, tieto liečebné postupy naďalej zostávajú "bezpečné a účinné".
 
vitamin_b17.jpg
 
V U.S. spoločnosť FDA sa pokúša už 18 rokov využiť striktné nariadenie, nie zákon, na zakázanie vitamínu B-17. 
Vitamín B-17, alebo Laetrile terapia sa používa len v niekoľkých nemocniciach v Mexiku, ktoré liečia rakovinu výživou. Tieto nemocnice dosahujú skoro 100% zotavenie v ranných štádiach (lokalizované tumory/rakoviny, ktoré ešte neboli zasiahnuté ožarovaním, otrávené chemoterapiou alebo nebolo do nich chirurgincky zasahované). Väčšina z pacientov liečená Laetrile má pozitívne reakcie počínajúc nárastom pocitu duševnej pohody a dokonca optimistickejšieho pohľad na život ako aj zreteľné reakcie ako zvýšená chuť do jedla, nárast hmotnosti a často obnovenie prirodzenej farby, zníženie alebo odstránenie bolestí spojených s rakovinou a pachu spôsobeného rakovinou. V tisíckach prípadoch   sa potvrdila úplná regresia všetkých symptómov rakoviny.
Vitamín B-17, všeobecne známy ako  "Amygdalin”, alebo "Laetrile", je prirodzená látka, ktorá sa nachádza v rôznych druhoch rastlinného sveta. Najväčšia koncentrácia je v semenách kvitnúceho ovocia ako sú jadrá marhúľ a iných horkých orieškov/jadier. Existuje veľa semien, obilnín a zeleniny, ktoré obsahujú minimálne množstvo vitamínu B-17 a tvoria časť našej dennej stravy.  
S veľkým zadosťučinením vám predstavujeme túto rastlinnú látku, ktorej proti-rakovinové zloženie bolo empiricky známe roky, ale za ostatných dvadsať rokov bolo vedecky dokázané hlavne prostredníctvom klinických štúdií vedených Dr. Ernesto Contreras Rodriguezom, ktoré sa uskutočnili v nemocnici OASIS of Hope Hospital predtým známej ako  Centro Medico y Hospital Del Mar at Playas de Tijuana, B.C.N. Mexico. Viac ako 100,000 pacientov vyhľadalo Dr. Contreras od roku 1963.
Nasledujúce informácie vás oboznámia s prínosom metabolickej terapie a prevencie. Všetky výživové doplnky uvedené v tejto brožúre si môžu pacienti, ktorí si nemôžu dovoliť ísť do Mexika z finančného hľadiska, alebo sú príliš slabí na cestovanie alebo už boli v týchto nemocniciach a potrebujú zostať na metabolickej terapii jednoducho zabezpečiť. Naučíme vás ako profitovať z metabolickej terapie v Mexiku alebo doma za zlomok nákladov. V zadnej časti tejto brožúry nájdete informácie kde získať metabolické produkty.
Táto brožúra je sumarizáciou informácií, ktoré sa nachádzajú na našej webovej stránke
http://www.worldwithoutcancer.org.uk. Na našej webovej stránke nájdete také informácie ako dokumenty, prieskumy a štúdie týkajúce sa vitamínu B-17, jeho monografické zhrnutie, klinické štúdie, biologické a chemické popisy zničenia rakovinových buniek komponentmi B-17, certifikáty, pozadie prípadov, biografie, bibliografiu, fotografie, grafy, linky a iné. Tento sprievodca bol vytvorený, aby vám vysvetlil rôzne elementy metabolickej terapie a pôsobil ako referencia, ktorú môžete potrebovať počas vašej terapie. Ak máte nejaké otázky, prosíme pozrite si časť FAO (často kladené otázky).
 ôležité up

Obrázok

www.okzdravie.sk

Rakovina a jej liečba pomocou vitamínu b17

Rakovina je liečiteľná a dá sa jej predísť, nie je to choroba, ktorú dostávame, my si ju sami vytvárame. Neexistuje syntetický liek na túto chorobu a nikdy ani existovať nebude (percentuálna úspešnosť chemoterapie, čiže toxických farmaceutík a rádioterapie sa za posledné desaťročia nijako výrazne nepohla vpred) !

            Príbeh  rakoviny nie  je príbehom  o nájdení zázračného lieku a liečby rakoviny pre radosť a údiv ľudí, čo je častou marketingovou stratégiou medicínskych korporácií. Uveriť niečomu takému, by bolo len ďalším prejavom naivity o medicínsko-chemickom priemysle a veľkých komerčných záujmoch, ktoré ho poháňajú.

        Predstavte si, čo by to asi urobilo s farmaceutickým priemyslom, keby všetci ľudia boli zdraví, alebo by sa dokázali vyliečiť z rakoviny sami (chemoterapia je multimiliardovym biznisom).

        Nevedomosť je to, čo robí farmaceutický priemysel tak úspešným (špinavým) biznisom. Liečia sa Ľudia z rakoviny sami?? Áno, áno... tisíc krát áno!! Milióny ľudí po celom svete bezpečným a jednoduchým spôsobom našli riešenie, vďaka ktorému prežili, a to aj napriek nepriaznivým vyhliadkam, ktoré mali, tým, že sa priklonili k pravde a naštudovali si fakty o svojej chorobe a o jej skutočnej liečbe. Zistite aj Vy čo znamená úspešná liečba rakoviny.

        Osvedčené prírodné preventívne prostriedky liečby rakoviny nie sú predmetom ich záujmov, keďže nemôžu byť patentované.

        Pretože tieto preventívne prostriedky sú voľne dostupné v prírode čiže nepatentovateľné. Poznanie ako zvíťaziť nad rakovinou, bolo známe už pred niekoľkými desaťročiami, ale nebolo a nikdy nemalo byť vecou verejne známou. Pravda je aj rakovina lieky v súčasnosti naďalej usilovne zamlčovaná, klamstvá šírene, ľudia zastrašovaný a prenasledovaný, a to všetko s jediným cieľom, ochrániť nenásytné a vysoko ziskové korporačné záujmy.


 

“Veď nič nie je skryté,čo by sa neodhalilo, a nič utajené,čo by sa neprezradilo. Lebo čo ste povedali v tme, bude počuť na svetle, a čo ste pošepkali v izbách do ucha, bude sa rozhlasovať zo striech ”

 

Worldwithoutcancer.org.uk nepropaguje laetrile, ani akýkoľvek iný produkt, ktorý sa tu spomína ako liek na rakovinu. Všetky spomínané produkty sú metabolické látky alebo vitamíny používané vo výživovej terapii a prevencii. Naše informácie ako aj príbehy o úspechoch sú zo žurnálov a listov napísaných lekármi alebo ľuďmi, ktorí prešli metabolickou terapiou a ktorí sa chceli podeliť o svoje skúsenosti s druhými.  Je dôležité, aby ste ich hodnotili s určitou dávkou opatrnosti. Chceme vám ich priblížiť čím však nenaznačujeme, že budete mať rovnakú skúsenosť ako ich pisatelia, ale máte právo utvoriť si svoj vlastný názor.
Vládne organizácie by boli radšej keby sme stiahli tieto príbehy z verejnosti, pretože údajne sú to "nedokázateľné liečivé tvrdenia". Avšak, ako sme už uviedli, jediné čo tvrdíme je, že tieto informácie sú autentické a že ľudia, ktorí ich napísali sú skutoční. Pravda nie je pravda pokiaľ to nie je "celá" pravda a tieto príbehy o zdravotných úspechoch a vedeckých štúdiách sú takou istou časťou pravdy ako akýkoľvek úspešných príbeh a vedecká štúdia ortodoxnej medicíny. Slobodní muži a ženy majú právo na prístup k "všetkým" dostupným informáciám, aby sa mohli múdro a informovane rozhodnúť v otázkach ich vlastného zdravia. Preto sa delíme o tieto príbehy ako prejav nášho práva na slobodu prejavu a práva na slobodu informácií.
Informácie uvedené v tejto brožúre sú určené len na vzdelávacie účely. Všetky produkty uvedené v brožúre sú výhradne určené ako potravinové a diétne doplnky na zlepšenie celkového zdravotného stavu a na posilnenie obranyschopnosti organizmu voči chorobám. Prosíme vezmite na vedomie, že poskytnutím týchto informácií sa nepokúšame diagnostikovať, liečiť alebo predchádzať chorobám. Neinterpretujte si nič z tejto brožúry ako medicínsku radu ohľadom akýchkoľvek zdravotných problémov. Pred aplikovaním akejkoľvek terapie alebo produktu na váš zdravotný problém by ste sa mali poradiť s vaším lekárom.  Väčšina z týchto informácie nie je schválená organizovaným zdravotníctvom. The Food and
Drug Administration, the American Cancer Society, and the American Medical Association ich označila ako "podvod" a "šarlatánstvo".
Ak by ste sa chceli poradiť s lekárom na výživu z nemocnice OASIS of Hope Hospital, prosím kontaktujte nás. 
O vitamíne B-17
Genesis 1:29
Potom Boh povedal, "Dávam vám každú rastlinu so semenami na celom svete a každý strom, ktorý ma ovocie so semenami. Bude to vaša strava.”
Napriek veľkým pokrokom v diagnostikovaní a liečení zhubných nádorov, rakovina naďalej zostáva jedným z hlavných príčin úmrtia vo vyspelých krajinách. Vypočítalo sa, že každý tretí človek zomrie na nejakú formu rakoviny. Hoci je pravdou, že operácia a ožarovanie sú schopné vyliečiť niektorých pacientov s lokalizovanými nádormi a že chemoterapiou sa vylieči nejakých desať druhov zhubných nádorov, celková úmrtnosť na rakovinu sa nezlepšila za ostatných 25 rokov. Skoro 60 percent všetkých pacientov po diagnostikovaní rakoviny zistia, že ich choroba je tak rozšírená, že dávky chemoterapie, ktoré berú nie sú dostatočné na jej potlačenie a vyššie dávky nemôžu dostať kvôli ich vysokej toxicite. Veľa z nich nemôže byť vystavená chemoterapii, operácií alebo ožarovaniu kvôli vedľajším účinkom. A existuje aj niekoľko typov nádorov proti ktorým doteraz neexistuje žiadna účinná liečba.
Worldwithoutcancer.org.uk, s veľkým zadosťučinením vám predstavujeme rastlinnú látku, ktorej proti-rakovinové zloženie bolo empiricky známe roky, ale za ostatných tridsať päť rokov bolo vedecky dokázané hlavne prostredníctvom klinických štúdií vedených renomovanými lekármi na výživu po celom svete. Medzi nimi sú Dr. Ernesto Contreras Rodriguez, z nemocnice Oasis of Hope (predtým Centro Medico y Hospital Del Mar at Playas de Tijuana, B.C.N. Mexico); Dr. Harold Manner z kliniky Manner Clinic in Playas de Tijuana, Mexico; Dr. Hans Nieper, predtým riaditeľ oddelenia zdravotníctva v nemocnici Silbersee v Hanovery; N. R. Bouziane, M.D., predtým vedúci výskumných laboratórií v nemocnici St.Jeanne d’Arc Hospital v Montrealy; Manuel Navarro, M.D., bývalý profesor medicíny a chirurgie na univerzite Santo Tomas v Manile; Dr. Shigeaki Sakai, prominentný lekár v Tokyu, Japonsko. V Taliansku je Profesor Etore Guidetti, M.D., na univerzite Turin Medical School; v Belgicku je to Profesor Joseph H. Maisin, Sr., M.D., na univerzite Louvain kde bol vedúcim Inštitútu rakoviny. V Spojených štátoch sú to renomované mená ako Dr. Dean Burk, bývalý vedúci Národného inštitútu rakoviny; Dr. John A. Morrone z mestského zdravotníckeho centra v Jersey; Dr. Ernst T. Krebs, ml., ktorý objavil Laetrile; Dr. John A. Richardson, odvážny lekár v San Franciscu, ktorý sa postavil vláde proti pozastaveniu používania Laetrile v Spojených štátoch; Dr. Philip E. Binzel, ml., lekár z Washington Court House, Ohio, ktorý používal Laetrile viac ako dvadsať rokov s nevšedným úspechom a veľa ďalších s viac ako dvadsať krajín s rovnako vynikajúcimi prínosmi.  
Táto proti-rakovinová látka je Vitamín B-17 (všeobecne známy ako Amygdalin alebo Laetrile). Podľa Dr.
Ernest T. Krebs, ml. obsahuje látky nevyhnutné pre naše prežitie bez rakoviny. Najväčšia koncentrácia je v semenách kvitnúceho ovocia ako sú jadrá marhúľ a iných horkých orieškov/jadier.  
Rôzne dokumenty z najstarších civilizácií ako boli Egypt v čase faraónov a z Číny 2500 rokov pred Kristom spomínajú terapeutické využitie derivátov z horkých mandlí. Egyptské papyrusy spred 5000 rokov spomínajú používanie "voda amigdalorum" na liečbu niektorých nádorov na koži. Ale systematické štúdium vitamínu B-17 v skutočnosti nezačalo skôr ako v prvej polovici minulého storočia, kedy chemik Bohn objavil v roku 1802, že počas destilovania tekutiny z horkých mandlí sa uvoľňuje kyselina hydrocyanic. Čoskoro sa niekoľko výskumníkov začalo zaoberať analýzou tohto extraktu a tak po prvý krát p. Robiquet a Boutron izolovali bielu kryštalickú látku, ktorú nazvali AMYGDALIN (z amygdala = mandľa).
V U.S. Food and Drug Administration využilo vyhlášku, nie zákon, aby zakázali lekárom v niektorých štátoch (nie všetkých) používať Laetrile terapiu. Neexistuje federálny zákon proti Laetrile, ani sa Laetrile neobjavuje na oficiálnom zozname zakázaných liekov. Food and Drug Administration taktiež využil vyhlášku, nie zákon proti dovozu a predaju Laetrile v rámci štátov tvrdením, že je to  “necertifikovaný nový "liek” alebo “nie bezpečná alebo pančovaná výživa alebo návyková”. Nie je nič z toho. Amygdalin je extrakt z jadier marhúľ, a je výživovým doplnkom nič viac. Vitamín B-17 bol predmetom veľkej polemiky pred 18 rokmi, kedy niekoľko špičkových svetových vedcov tvrdilo, že po konzumácií, jeho zložky na 100% zabránia vzniku rakoviny a zničia existujúcu rakovinu.  
Farmaceutické spoločnosti sa okamžite chopili tohto tvrdenia a požadovali na FDA okamžité vykonanie štúdií.  Farmaceutické spoločnosti vykonali štúdie na patentovaných preparátoch, ktoré sami vynašli takže nakoniec, ak by bol liek schválený, získali by výhradné právo na jeho predaj. Nikdy však nevykonali štúdie na potravinách, ktoré nemôžu byť patentované a ktoré sa predávajú v každom supermarkete (napr. vitamíny).
 
Vitami728x90_a.jpgn B-17 ako prevencia
Vitamin B-17 je hlavnou zložkou potravy národov ako sú Eskimáci, Hunzovia, Abkasians  a iných. Chcete vedieť prečo nikdy nebol u nich zaznamenaný výskyt rakoviny? Podľa Dr. Krebsa, potrebujeme minimálne 100 mg vitamínu B-17 (ca 7 marhuľových jadierok denne)  na prevenciu proti rakovine. Potraviny obsahujúce vitamin B-17 sú nasledovné:
JADIERKA PLODOV: najvačšia koncentrácia  vitamínu B-17 bol nájdený v horkých mandliach. Jablká, marhule, čerešne, broskyne, slivky, hrušky.
STRUKOVINY
ORECHY  
LESNÉ PLODY černice, brusnice, baza, jahody, maliny ...
SEMIAČKA ľan, sezam
TRÁVA akácia, alfalfa (naklíčené), pšenica ..
OBILIE
ROZLIČNÉ bambusové výhonky, fuschia plant, sorghum, wild hydrangea, tis  (pichliače, čerstvé listy).
Podľa Dr. Krebsa, základnym konceptom je dostatočný denný prísun  B-17 a môže byť realizovaný dvoma cestami:
Prvá, jesť celé ovocie obsahujúce  B-17 (vrátane jadierok), ale nezjesť viac jadierok než by ste mohli zjesť keď jete celé ovocie. Napríklad: ak zjete tri jablká denne, jadierka z troch jabĺk sú dostatočným prísunom B-17. Nemali by ste zjesť kilo jablkových jadierok.
Druhá cesta, jedno marhuľové jadierko na 10 libier telesnej váhy je dostačujúce v rakovinovej prevencii, ale množstvo závisí od konkrétneho človeka a jeho strave a metabolizme. 170-lb muž napríklad môže skonzumovať 17 marhuľových jadierok za deň a dosiahne  biologicky primeraný prísun vitamínu B-17.
A dve dôležité upozornenia:  Všetkého veľa škodí. Príliš veľa jadierok alebo semien môže vyvolať nežiadúce vedľajšie účinky. Táto prírodná potrava by mala byť konzumovaná v biologicky racionálnom množstve  (nie viac ako 30 až 35 jadierok denne).
Vysoká koncentrácia B17 je obsiahnutá v prírodnej potrave či v surovom alebo upravenom stave.
To ale neznamená že varením a inou tepelnou úpravou nebude B-17 zničený.
Metabolická terapia rakoviny
Harold W. Manner, Ph.D.
Metabolic Research Foundation in collaboration with
Manner Memorial Hospital and Cyto Pharma de Mexico, S.A
 
V posledných rokoch dochádza k značnému prehodnocovaniu povahy a príčiny rakoviny. Rakovina sa predtým považovala za chorobu lokalizovanú (obmedzenú na jedno miesto), charakteristickou poruchou, zvyčajne vo forme nádoru, ktorý sa objavil na nejakom špecifickom mieste v tele. Táto miestna porucha sa považovala za výsledok činnosti invazívneho vírusu, karcinogeného činiteľa alebo nejakej formy traumy ako napr. rana. Dnes vzrastá presvedčenie medzi výskumníkmi a lekármi, že rakovina je komplexná choroba, ktorá je konečným dôsledkom poruchy metabolizmu (chémie tela). Je to zákerná choroba, ktorá sa týka celého tela, nervového systému, tráviaceho systému, pankreasu, pľúc, vylučovacích orgánov a celého obranného systému.
Zhubný nádor po liečbe konvenčnými metódami – operácia, ožarovanie a / alebo chemoterapia sa často znovuobjavuje, pretože metabolická príčina rakovina sa zriedkakedy berie do úvahy a následne zostáva bez nápravy.
Použitie Amygdalinu (Vitamin 17) v metabolickej liečbe rakovin
Francisco Contreras, M.D.
Oasis of HopeHospital
 
Metabolická liečba je netoxická liečba rakoviny založená na vitamíne B- 17, proteolytických
pancreatických enzýmoch, immuno-stimulantoch, a vitamínoch a minerálnych  prípravkoch.
Laetrile (B-17)je hlavný protinádorový  prostriedok.
Je to prírodný chemoterapeutický prostriedok nájdený vo viac ako 1,200rastlinách, najviac v jadrách ovocia ako sú marhule, broskyne, slivky a jablká.
Po niekoľkých rokoch bolo dokázané,že amygdalin je úplne bezpečný a netoxický. Normálne bunky v našom organizme
obsahujú enzým zvaný Rhodanese, ktorý "neutralizuje" amygdalin. Tento enzým nedovoľuje amygdalinu uvolniť kyanid.
V tomto prípade, amygdalin slúži len ako glukóza pre zdravé bunky a poskytuje im energiu. Rakovinové bunky neobsahujú tento enzým. Absenciou Rhodanese, je amgdalin aktivovaný a zapríčini zničenie rakovinovej bunky uvoľnením kyanidu.  Sú zničené len rakovinové bunky ale normálne ostávajú nepoškodené. Ako amygdadin útočí na nezdravé bunky je pretransformovaný do silikátu, ktorý je podobný aspirínu. To prispieva značne k regulovaniu bolesti. Stovky klinických štúdii  vedených viacerými kompetentnými prírodovedcami na celom svete vrátane tejto pod vedením Dr. Emesta Contreras Rodriguez z nemocnice Oasis of Hope Hospital v Mexiku, nám dáva úplnu istotu, že B17 nie je nebezpečný.
Laetril a život zachraňujúca substancia zvaná kyanid
Philip Binzel, Jr., M.D.
Lekár z  FDA raz povedal, že laetril obsahuje  “voľný” hydrogen kyanid a tak je toxický. Chcel by som opraviť toto mylné tvrdenie: V laetrile nie je  “voľný” hydrogen kyanid. Keď laetril príde do kontakru s enzýmami beta-
glucosidase, laetril je rozdelený na formu dvoch molekúl glukózy, t.j. jednu benzaldehyd a  jednu hydrogen kyanid (HCN).
Rakovinové bunky v tele a LEN rakovinové bunky obsahujú tento enzým. Heslom je, že HCN musí byť vyrobený!  Nie je voľne premenlivý v laetrile a potom uvoľnený.  Musí byť vyrobený.  Enzým beta glucosidase, a iba tento enzým je schopný vyrobiť HCN z laetrilu.  Ak nie sú rakovinové bunky v tele nie je ani beta-glucosidase. Ak nie je beta-glucosidase, nebude ani vytvorený HCN z laetrilu.
Laetril obsahuje kyanid radical (CN). Rovnaký kyanid radical je vo vitamíne  B12, a v ovocí ako sú černice, čučoriedky a jahody. Nikde nepočujete o žiadnej otrave kyanidom z B12 alebo hocakej otrave uvedeným ovocím, lebo nie sú. Kyanid radical (CN) a hydrogen kyanid  (HCN) sú dve úplne rozdielne zložky, tak ako sodík  (Na+) — jeden je veľmi toxická substancia známa ako mankind — a chlorid sodný (NaCl), čo je soľ, sú dve úplne rozdielne zložky.
Keď je toto pravda, ako potom vznikla fáma o tom, že laetril obsahuje “voľný” hydrogen kyanid? Vzišlo to od FDA (Food a Drug Administration) Tí najskôr laetril otestovali a nenašli nič, čo by potvrdzovalo, že obsahuje hydrogen kyanid, alebo že by sa hydrogen kyanid uvoľňoval v kontakte s rakovinovou bunkou. Takže skonštatovali, že je neúčinný. Keď bolo neskôr jasne dokázané, že  laetril v rakovinových bunkách uvoľňuje hydrogen kyanid, ako reagovalo FDA?
Pripustili, že vykonali neadekvátne testy?  Alebo že niečo nesprávne zaznamenali? Nie! Vyhlásili, že laetril obsahuje hydrogen kyanid a preto je toxický! (pozri kapitolu  Alive and Well by Dr. Philip Binzel, na : http://www.realityzone.com).
Najčastejšie kladené otázky
1) Aký je rozdiel medzi marhuľovými jadierkami a B-17 100 mg tabletkami keď ich chcem užívať ako prevenciu? Je jedno lepšie ako druhé? Potrebujem brať oboje?
Dr. Krebs vždy odporúča, že čistá forma vitamínu B-17 (t.j. marhuľové jadierka) je lepšia ako rafinovaná forma keď ide o prevenciu. Toto je pravda aj pri iných potraviných: Čistá forma vitamínu C (napr. grapefruits a pomaranče), je tiež lepšia ako tabletky. Rozdiel medzi týmito dvoma formami vitamínu B-17 je, že tabletky sú pohodlnejšou metódou užívania, jadierka majú horkú chuť a preto niektorí ľudia preferujú tabletky. Niektorí majú umelý chrup a je ťažké pre nich pohrýzť jadierka. Veľa ľudí berie obidve formy. Je to úplne bezpečné brať obe formy.
Dôležité: Rakovinoví pacienti však požadujú vyššiu, viac rafinovanú formu vitamínu B-17. To by bolo nemožné dosiahnuť len jedením jadierok, navyše jedenie príliš veľkého množstva jadierok môže spôsobiť nežiadúce účinky.
2) Je vitamín B-17 vhodný pre všetky typy rakoviny?
Dr. Krebs hovorí “áno”. Rakovinové bunky majú vo všeobecnosti rovnaké znaky. Rakovinové bunky, bez ohľadu na typ rakoviny, sú známe ako Trophoblasty. Tieto bunky obsahujú enzým zvaný  Beta-glucosidase, tiež známy ako neviazaný enzým. Keď laetril príde do kontakru s enzýmami beta-glucosidase, laetril je rozdelený na formu dvoch molekúl glukózy, t.j. jednu benzaldehyd a  jednu hydrogen kyanid (HCN).
Rakovinové bunky v tele a LEN rakovinové bunky obsahujú tento enzým. Heslom je, že HCN musí byť vyrobený! Nie je voľne premenlivý v laetrile a potom uvoľnený. Musí byť vyrobený. Enzým beta glucosidase, a iba tento enzým je schopný vyrobiť HCN z laetrilu. Ak nie sú rakovinové bunky v tele nie je ani beta-glucosidase. Ak nie je beta-glucosidase, nebude ani vytvorený HCN z laetrilu.
3) Mám rakovinu, ako by som mal užívať vitamín B-17, akou formou a ako dlho?
Keď máte rakovinu je veľmi dôležitá jednoduchá formula, dať maximálne množstvo vitamínu B17 do vášho tela v čo najkratšom čase. – Ernest T. Krebs, Jr.
Veľa ľudí užíva B-17 a iba B-17, a veľa ľudí ho objednáva ako časť kompletného metabolického protokolu.
Dr. Contreras of the Oasis of Hope Hospital odporúča nasledovne:
Iniciálna fáza: AMYGDALIN (Vitamin B17) 6 gramov, intravenózne (najefektívnejšia metóda),
Jedenkrát denne počas 21 dní. (2 ampulky priamo do žily alebo katétra)
alebo: AMYGDALIN 3 gramy (6 x 500mg tablety), orálne, počas dňa, počas 21 dní
S laetrilom podávajú v OASIS Hospital pancreatické enzýmy (proteolytic enzymes), Vitamin C,
Pangamic Acid (B15), AHCC (active Hexose Correlated Compound), žraločiu chrupavku (100% pure),
vitamin A (Emulsified), mladý jačmeň, antioxidanty, a inú výživu. Ideou je pomôcť telu veľmi agresívne bojovať proti rakovine bez poškodenia pacienta a posilnením imunitného systému.
Následná fáza II:
AMYGDALIN (Vitamin B17) 2 gramy (4 500mg tablety), orálne, počas dňa, nasledujúce tri mesiace, spolu s ostatnými komponentami metabolickej liečby.
Po fáze II: fáza III metabolickej liečby závisí od výsledkov fázy II , ak nastala remisia stačí len udržiavacia dávka.
Vitamin B17 je vo vode rozpustný a netoxický.
Je bezpečný ako cukor alebo voda a bezpečnejší ako aspirín. Malé percento ľudí pociťuje nevoľnosť keď užijú naraz vysokú dávku B17. To sa stáva aj keď užijete naraz veľké množstvo cukru, soli, alebo vody. V takomto prípade je vhodnejšie rozdeliť B17 na viac menších dávok na deň. Ak máte rakovinu mali by ste užívať 6 až 10 tabliet 500 mg B17 za deň počas prvých 21 až 30 days. Ak pociťujete nevoľnosť rozdeľte si tablety na polovicu a berte ich každú hodinu. Je osvedčené mať nejaké jedlo v žalúdku, keď ich užívate.
4) Ako môžem aplikovať B-17 intravenóznou formou?
Akákoľvek sestrička alebo doktor môže jednoducho vykonať návštevu doma a aplikovať túto formu B-17. Je to úplne bezpečné a netoxické a nevyskytujú sa žiadne vedľajšie účinky. Poproste známu sestričku alebo doktora alebo niekoho kto vie aplikovať injekcie. Je dôležité nájsť niekoho kto súhlasí s podávaním injekcií predtým ako si túto formu objednáte.
Niektoré spoločnosti nesmú vydávať kredity alebo recepty na injekcie alebo na osobité importované produkty.
Ak by ste potrebovali viac informácii z OASIS of Hope Hospital v Playas de Tijuana, Mexiku (10 minút južne od San Diego, Kalifornia, USA), môžte navštíviť web na  http://www.oasisofhope.com tel. UK 01702 480934
Najlepší efekt laetrilu je možné dosiahnuť keď je súčasťou vyživovacej alebo metabolickej terapie, ktorá umožňuje tiež užívanie ostatných vitamínov, enzýmov a diéty, z ktorej sú vylúčené živočíšne proteíny.
5) Je nejaké riziko pri podávaní vitamínu vitamin B-17 v injekčnej forme? Som kvalifikovaný zdravotnícky odborník čo môžem riskovať aplikovaním B-17 svojmu blízkemu?
Otázka by mala znieť "čo je riziko v prípade nepodávania?" Táto forma vitamínu B-17 nie je iba bezpečná a netoxická. Cukor alebo voda sú viac toxické. Naproti tomu, väčšina liečených pacientov udáva pozitívne reakcie, ako sú zvýšenie radosti do života, optimistickejší pohľad na život, zvýšenie chuti do jedla, zvýšenie hmotnosti, často obnovenie prirodzenej farby, zredukovanie alebo odstránenie bolestí spojených s rakovinou a pachu spôsobeného rakovinou.
6) Môžem užívať vitamín B17 počas chemoterapie alebo ožarovania, alebo keď som pred operáciou?
Lekári na výživu sa zhodujú, že popri ortodoxnej liečbe je metabolická liečba nielen odporúčaná ale absolútne nevyhnutná. Ortodoxní lekári používajú chemoterapiu, ožarovanie a operáciu v snahe liečiť rakovinu aj keď častokrát zapríčini poškodenie ľudských orgánov a obranného mechanizmu.
Rakovina je chronické porušenie metabolizmu a musí byť aj tak liečená. Slovo chronický znamená, že lenčo sa prejaví, bude pokračovať nekontrolovateľne a nenapraviteľne ak sa o to nepostaráme. Problém ortodoxnej liečby je, že nelieči podstatu čo zapríčinila ochorenie, ale jej symptómy.
Naproti tomu metabolická liečba je zameraná na nedostačujúcu výživu, čo udrží telo v boji proti rakovine posilnením imunitného systému. Mali by ste sa opýtať lekára aká úspešná bude vaša liečba chemoterapiou, ožarovaním alebo chirurgickým zákrokom pre váš typ rakoviny. Poproste ho o pravdivé štatistiky. Smiete ho dokonca požiadať aby vám ukázal popis liekov, ktoré sa stávajú exponovanými podľa PDR (Physician's Desk Reference). Je to dôležité vedieť predtým ako začnete liečbu, či vám pomôže alebo poškodí. Vo veľa prípadoch je takáto liečba  horšia ako choroba sama.
Pokiaľ ste po operácii alebo biopsii, kedy sa rakovinové bunky porušili je nutné brať vitamín B-17 na zničenie ostávajúcich voľných buniek (pozri The Truth About Surgeries and Biopsies na http://www.worldwithoutcancer.org.uk).
Vitamín B-17 môže len pomôcť a rozhodne neublíži.
*Clinical Oncology for Medical Students and Physicians, op. cit, pp.32 , 34
*Spontaneous Regression of Cancer: The Metabolic Triumph of the Host!", op. cit.,pp. 136, 137.
7) Podstúpil som chemoterapiu, ožarovanie a operáciu. Môže mi vitamín B-17 ešte pomôcť?
Dr. Krebs hovorí “áno”, a pamätajte: metabolická liečba vitamínom B-17 pomôže telu bojovať s rakovinou veľmi agresívne bez akéhokoľvek poškodenia zatiaľ čo posiľňuje váš imunitný systém. Čo neurobí je oprava nenapraviteľných poškodení spôsobených neúmernou chemoterapiou alebo ožarovaním alebo rakovinou samotnou.
Ktokoľvek v akomkoľvek štádiu je kandidátom pre metabolickú liečbu.
8) Za ako dlho vidím výsledky? Ako dlho potrvá kým sa moje telo zbaví rakoviny?
Sú dva typy výsledkov, ktoré sa zvyčajne pozorujú pri metabolickej liečbe laetrilom. Sú klasifikované ako subjektívne a objektívne:
Subjektívne výsledky je vidieť vzápätí po začatí liečby: Tu patrí zníženie bolesti, zníženie frekvencie dávkovania narkotík alebo sedatív, zvýšenie chuti do života, zvýšenie apetítu, zmiznutie zápachu poranení, zvýšenie energie alebo výkonnosti,
nárast hmotnosti a pevnosti svalov.
Objektívne výsledky zahŕňajú zlepšenie výsledkov krvi a moču, zlepšenie obnovy tkaniva, zníženie opuchov, zníženie in the output of presumptive chorionic gonadotrophin in the serum or urine, a celková regresia všetkých symptómov choroby.
Objektívne výsledky sa dostavia od 3 týždňov do 4 mesiacov.
Čas potrebný na vyvinutie maximálneho účinku je 4 mesiace až rok.
Celkove, rakovinové bunky začnú byť ovplyvňované okamžite. V istých prípadoch ako je rakovina kostí alebo mozgu je potrebné viac času na to, aby sa vitamín absorboval hlbšie do tela. Podľa Dr. Krebs rakovina kože reaguje najrýchlejšie “Počas jedného týždňa je badať viditeľný rozdiel a vo veľa prípadoch je zaznamenaná do troch týždňov úplna regresia všetkých symptómov. Nádorom môže trvať niekoľko mesiacov kým sa zmenšia a v niektorých prípadoch cervic rakoviny táto úplne regresovala za menej ako tri týždne.”
9) Prekonal som rakovinu, aká je odporúčaná udržiavacia dávka vitamínu B-17?
Podľa Dr. Krebsa, niektoré typy rakoviny potrebovali na to aby boli pod kontrolou, brať orálne 1 gram (1000 mg) vitamínu B-17 denne. Avšak niektorí pacienti konštatujú, že sa cítai oveľa lepšie a bezpečnejšie s 1.5 až 2.0 grammi B-17 denne. Takže dávkovanie je dané pacientovými pocitmi,ako sa cíti silný, akú má chuť do jedla a psychlogickým zlepšením tým, že sa redukuje úzkosť, nervozita, a zvýši sa optimizmus a záujem o okolie.
Abnormálne situácie, stres, alebo choroba blízkeho sú známe tým, že môže nanovo prepuknúť alebo nastúpiť rakovinový proces u niektorých pacientov. Pacienti, ktorí majú rakovinu pod kontrolou by mali byť tohto vedomí.
Keď je rakovina pod kontrolou viac ako dva roky a pacient má dobré výsledky, a je aktívny a plný energie a sily s negatívnym CGH testom moču, a s dobrými výsledkami CT, MR, rengenu môže dávkovanie znížiť na minimálne 500 milligramov Vitamin B-17 na deň.
10) Aká je úspešnosť s mojím typom rakoviny?
Úspešnosť pre špecifické typy rakoviny je závislá od stupňa rakoviny a od poškodenia zapríčineného chemoterapiou, ožarovaním, operáciou alebo samotnou rakovinou. Vitamín B-17 môže len pomôcť nie uškodiť.
Ak máte diagnózu rakovina je ideálne začať hneď s metabolickou liečbou. Dr. Krebs potvrdzuje 98% úspech v rannom štádiu (primárny nádor, bez metastáz, kedy pacient nemal chemoterapiu, ožarovanie alebo operáciu)
V prípadoch kedy pacient absolvoval chemoterapiu, ožarovanie alebo operáciu závisí ako veľmi je rakovina rozširená v tele a ako veľmi je telo zasiahnuté touto liečbou. V oboch prípadoch je nutné začať vitamínovú terapiu.
Keď ste schopný jesť, udržať jedlo, močiť a vyprázdňovať, a vaše telesné funkcie sú normálne ste perfektný kandidát pre metabolickú liečbu.
V Mexiku je vitamín B-17 v metabolickej liečbe aplikovaný cez intravenózne injekcie počas  21 dní (fáza I) liečby a potom orálne (fáza II). Niektoré firmy predávajú injekčnú formu v  3 gramových ampulkách. Môžu taktiež  dodať zákazníkovi striekačky ak je to legálne v danej oblasti. Je 10 ampluliek v jednej krabičke. V Oasis of Hope nemocnici je v prvej 21 dňovej fáze použitých  6 až 9 gramov na deň. Dr. Harold Manner a Ernesto Contreras používajú tento protokol.
Injekčná B-17 je taktiež pravidelne aplikovaná spolu s dimethyl Sulfoxide (DMSO)
Prosím zaznamenajte: klinické testy neraz ukazujú že vitamín B-17 je skutpčne efektívny keď sa užíva spolu s pankreatickými enzýmami, vitamínmi  A a E, vitamínom C, B-15, antioxidantmi, a inými živinami, ktoré v kombinácii s B17 ničia rakovinové bunky.  
*Manner, HW, Michaelson, TL, and DiSanti, SJ. “Enzymatic Analysis of Normal and Malignant Tissues.” Presented at the Illinois
StateAcademy of Science, April 1978. Also, Manner, HW, Michaelson, TL, and DiSanti, SJ, “Amygdalin, Vitamin A and Enzymes
Induced Regression of Murine Mammary Adenocarcinomas”, Journal of Manipulative and Physiological Therapeutics, Vol 1, No. 4,
December 1978. 200 East Roosevelt Road, Lombard, IL60148USA
B-17/Laetrile/Amygdalin tablety
Orálne užívanie vitamínu B-17 je najpohodlnejšia a najbežnejšia metóda. Tieto tablety obsahujú aktívnu  B-17 derivovanú z jadier marhúľ. Zvyčajne je dostať 100 mg alebo 500 mg tablety.  Dr. Contreras odporúča:
2-4 100 mg tablety ako prevencia.
4-6 500 mg tablets denne pre rakovinových pacientov, spolu s enzýmami, antioxidantmi, a ostatnámi zložkami.
Dr. Krebs hovorí “pacienti, ktorí majú prekyslenie môžu pocítiť slabosť alebo bolesť hlavy a tak pri orálnom užívaní by mali vyhnúť citrusovým alebo gerpovým džúsom alebo hydrochloric acid tabletám ako sú betaine hydrochloride kvôli potlačeniu nežiadúcich účinkov ”.
Prehľad metabolickej liečby B
Nasledujúce informácie sú zostavené podľa liečebných postupov kliník po celom svete, ktoré sú zamerané na liečbu rakoviny. Tieto postupy sú na poli alternatívnej liečby rakoviny všeobecne  uznané ako najviac efektívne v boji s rakovinou aj ako prevencia ľudí a zvierat.
 
 Je na čitateľovi aby zvážil a prekonzultoval následnú liečbu rakoviny s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom, v prípade, keď sa pre ňu rozhodne.
“Metabolická liečba je jednoduchá, je to využitie prírodnej potravy a vitamínov na prevenciu a liečbu rakoviny posilnením imunitného systému. Kľúč na zastavenie rastu rakoviny neleží v klasickej liečbe ako je chemo, ožarovanie a operácia ale v postupe, ktorý pracuje pre telo a nie proti nemu.... ”
Dr. Harold W. Manner
Metabolická liečba je schvalená mnohými doktormi vrátane doktorov Emestom a Franciscom Contreras, dvoch svetovo najznámejších a úspešných lekárov na rakovinu. Contrerasov tím skúmal viac než 75 rozličných terapií viac ako 34 rokov a vyliečil cez  100,000 pacientov. Tím pokračuje v snahe nájsť tu najpokrokovejšiu, najefektívnejšiu  liečbu na svete.je metabolická liečba
Fáza I metabolický balík na prvých 21 dní
V dvoch alternatívach:
Intavenózne  (dávky odporúčané doktormi Ernesto a Fransisco Contreras z Oasis of Hope Hospital)
S inječními ampulkami Bl7/Amygdalin na podanie kvalifikovaním zdravotníckzm pracovníkom. Tento balík obsahuje:
Vitamin B17 ampulky: Obsah dvoch ampuliek podať naraz, pomalým aplikovaním IV priamo do žily alebo katétra, jedenkrát denne (20ml striekačka / 21 ryska x 1 ½ ihla).
Vitamin B15 (pangamic acid): jedna kapsula trikrát denne po jedle.
Preven-ca capsules (bohaté na antioxidanty a byliny): jedna kapsula s jedlom.
Megazyme Forte enzyme tablety: tri tablety 2 hodiny po každom jedle (9 denne).
Ester C (Vitamin C) tablety: jedna kapsula s jedlom.
Vitamin A & E emulsion drops: 5 tabliet s džúsom alebo vodou trikrát dnne.
Mladý jačmen (vyživovací doplnok): jedna čajová lyžička v džúse trikrát denne.
Žraločia chrupavka: 3 kapsule s každým jedlom (9 denne).
Vitamin E: jednu pastilku s obedom a jednu s večerou.
AHCC (Active Hexose Correlated Compound): dve kapsule s každým jedlom.
Daily Complete liquid multivitamin Nutrient: 1 oz (two tablespoons) once daily with a meal.
Marhuľové jadierka: Jedno marhuľové jadierko na 10 lbs telesnej váhy. Nie viac ako 6 za hodinu alebo 30-
35 za deň.
Liečba neobsahuje DMSO (dimethyl sulfoxide) pre podávanie IV
alebo
orálne
Injekčnú formu nahradia 500mg tablety Amygdalinu. Dr. Contreras odporúča 2 tablety s každým jedlom, celkovo 6 za deň. Inak orálna fáza obsahuje to isté čo je uvedené vyššie. Môžete si ju kúpiť pre pohodlné užívanie doma.
Vitamín B17 500 mg tablety: 2 tablety trikrát dnne s jedlom (6 denne). Toto je napohodlnejšia a najviac používaná metóda aplikovania Amygdalinu. 
Ak máte ťažkosti s prehĺtaním, tablety sa môžu prepoliť a užiť ich spolu s ľahším jedlom.  Ak máte problémy so žalúdkom rozdeľte si dávkovanie po jednej tablete 6x denne. Ak pociťujete nevoľnosť užívajte pol tablety každú hodinu. Je dobré mať v žalúdku jedlo kým užijete tabletu.
Vitamin B15 (pangamic acid): jedna kapsula trikrát denne po jedle.
Preven-ca capsules (bohaté na antioxidanty a byliny): jedna kapsula s jedlom.
Megazyme Forte enzyme tablety: tri tablety 2 hodiny po každom jedle (9 denne).
Ester C (Vitamin C) tablety: jedna kapsula s jedlom.
Vitamin A & E emulsion drops: 5 tabliet s džúsom alebo vodou trikrát dnne.
Mladý jačmen (vyživovací doplnok): jedna čajová lyžička v džúse trikrát denne.
Žraločia chrupavka: 3 kapsule s každým jedlom (9 denne).
Vitamin E: jednu pastilku s obedom a jednu s večerou.
AHCC (Active Hexose Correlated Compound): dve kapsule s každým jedlom.
Daily Complete liquid multivitamin Nutrient: 1 oz (two tablespoons) once daily with a meal.
Marhuľové jadierka: Jedno marhuľové jadierko na 10 lbs telesnej váhy. Nie viac ako 6 za hodinu alebo 30-
35 za deň.
Po prvých 21 dňoch….
Fáza 2 na ďalšie 3 mesiace
Balíček obsahuje  B17 v 500mg tabletách s ostatnými prostriedkami ako vo fáze I s výnimkou vitamínu B17 a A&E Emulsion kvapiek, sa mení nasledovne:
Vitamin B17 500 mg tablety: 1 tableta s každým jedlom a jedna pred spaním.
Vitamin A & E emulsion kvapky: 10 kvapiek v džúse alebo vode dvakrát denne.
Vyhýbať sa jedlu, ktoré je smažené alebo konzervované.
Vyhýbať sa jedlu obsahujúce konzervačné látky, prísady alebo farbivá.
Nejesť produkty obsahujúce bielu múku, soľ alebo biely cukor.

Vyhýbať sa všetkým druhom mäsa podľa možnosti. (Je to ťažké, ale budete sa cítiť skvele!).

Zdravé jedlo a vitamin B 17

 http://dl.dropbox.com/u/149452/Rakovina-a-B-17.pdf

Vitamín B17 (Amygdalín)

Vitamín B17 alebo amygdalín je glykozid, ktorý bol oddelený z marhuľových kôstok.  Tento vitamín je čoraz častejšie označovaný ako úspešný liek proti rakovine.

Ako funguje vitamín B17
Molekula vitamínu B17 je tvorená dvoma molekulami glukózy, jednou molekulou kyanidu a jednou molekulou benzaldehydu. Molekuly kyanidu a benzaldehydu pôsobia bežne ako veľmi prudké jedy, no v zlúčení vo Vitamíne B17 sú neškodné. Rakovinové bunky ako svoj primárny zdroj energie využívajú práve glukózu. Obsahujú enzým beta-glukozidázu, ktorý tak uvoľní z amygdalínu glukózu, ale zároveň aj molekuly kyanidu a benzaldehydu. To účinne usmrtí rakovinovú bunku. Zdravé bunky enzým beta-glukozidázu neobsahujú (prípadne len veľmi malé množstvá), no naopak obsahujú enzým rhodenázu, ktorý premení vitamín na neškodnú substanciu.

Nedostatok
únava, riziko rakoviny

Zdroje:
kôstky marhúľ, broskýň, mandlí, sliviek.
Práve tento vitamín dodáva kôstkam ich horkú chuť.

........................................................................................................................................................................

 

Vitamín B17

Amygdalín čiže vitamín B17 je glykozit,ktorý bol prvýkrát oddelený od marhuľových kôstok Pierrom Robiquetom a A.F. Boutron-Charlardom v roku 1830, a ďalej skúmaný F. Woehlerom, Justusom von Liebigom a ďalšími.
        V poslednom čase sa o ňom čoraz častejšie hovorí ako o malom zázraku či úspešnom lieku v boji s jednou z najzávažnejších chorôb – s rakovinou. Vitamín B17 sa vyskytuje vo viac ako 1200 jedlých rastlinách na svete. Najväčšia koncentrácia je v horkých jadierkach kvitnúceho ovocia, ako sú broskyne, slivky, čerešne, jablká a najmä v horkých marhuľových jadierkach.

B17 - princíp fungovania je nasledovný:

        Molekula vitamínu B17 je tvorená štyrmi molekulami : dvoma molekulami glukózy, jednou molekulou kyanidu a jednou molekulou benzaldehydu.
        Molekuly kyanidu a benzaldehydu pôsobia bežne ako jedy, no v zlúčení vo vitamíne B17 sú pre zdravé bunky úplne neškodné. Rakovinové bunky ako svoj hlavný zdroj energie využívajú glukózu (cukor). Obsahujú enzým beta-glukozidázu, ktorý uvoľní z amygdalínu glukózu, ale zároveň aj molekuly benzaldehydu a kyanidu.
        Tento proces účinne usmrtí rakovinovú bunku. Zdravé bunky tento enzým neobsahujú (prípadne len veľmi málo), no obsahujú enzým rhodenázu, za pomoci ktorej sa vitamín B17 metabolizuje na neškodnú substanciu. molekula vitamínu B17Zhrnutím teda je, že ak sa vitamín B17 dostane do rakovinovej bunky, tak ju usmrtí, pre zdravú bunku je však absolútne neškodný.

Viac o vitamíne B17 nájdeTU

 

http://www.okzdravie.sk/okzdravie/eshop/0/3/5/174-B17-APRICARC-50CPS-10CPS-ZDARMA